Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняВізит народного депутата України Віктора Остапчука до Куп’янського району
Візит народного депутата України Віктора Остапчука до Куп’янського району

Поділитися новиною:

Візит народного депутата України Віктора Остапчука до Куп’янського району

Народний депутат України, президент громадської спілки «Соціальний Рух Поваги» Віктор Остапчук з величезною повагою ставиться до праці землеробів, а соціальному розвитку сіл, що входять до його округу, надає пріоритетне значення. Свідчення цьому – відремонтовані за сприяння Віктора Миколайовича сільські школи, дитячі садочки, дороги, клуби, водогони, побудовані дитячі майданчики, газифікація тощо. А напередодні Дня працівників сільського господарства України народний депутат побував з черговою робочою поїздкою в декількох селах свого округу. Зокрема, завітав Віктор Миколайович до сільськогосподарського товариства с обмеженою відповідальністю «Надія», яким керує Сергій Миколайович Садовський.

Сергій Миколайович зумів побудувати підприємство, де впроваджені кращі світові зразки ведення справи. Свого часу він побував на тваринницьких фермах США, Канади, Франції, Ізраїлю і багато чого з побаченого застосував у себе в господарстві.

Практично стерильна чистота в приміщеннях, молочне «таксі» для розвезення та підігріву молока телятам, сучасний доїльний зал шведської фірми DELAVAL, музичний супровід під час доїння корів, відеоспостереження... Ці та інші чинники сприяють добрим результатам роботи та гідній заробітній платі колективу.

– Молоко ми відправляємо на переробку на Куп’янський молочно-консервний комбінат, – розповідає Сергій Миколайович. – Воно дуже високої якості, соматика – до 200. Це – екстра-клас. В доїльному залі кожна корова миється, витирається індивідуальною серветкою, а за 4 метри молоко відразу ж надходить в охолоджувач. Виконуються всі необхідні умови.

Крім високої культури виробництва та турботи про своїх працівників, СТОВ «Надія» відоме широкою соціальною діяльністю на благо місцевої громади. Наприклад, зовсім недавно в селі був побудований дитячий майданчик. Приведено до ладу місцеве кладовище, де побудована унікальна капличка. Що ж, місце останнього притулку теж має виглядати гідно.

Втім, попри всю свою енергію і успішність, Сергій Садовський в майбутнє дивиться з пересторогою.

– У мене немає грошей, щоб купити землю, – пояснює він. – Сюди вкладено стільки сил, стільки коштів, і що тепер? Можливо, нам треба зробити як у Польщі, де місцевим фермерам для купівлі землі надавали кредит на 50 років. У будь-якому випадку, треба сім раз відміряти перед тим, як раз відрізати.

– Багато реформаторів та радників висловлювали своє розчарування рішенням Верховної Ради продовжити дію мораторію на продаж землі, – коментує народний депутат України Віктор Остапчук. – Я голосував за продовження мораторію і вважаю, що продаж землі потрібно було відтермінувати навіть не на рік, а на два чи три, допоки не буде напрацьоване відповідне земельне законодавство. Зустрічаючись з аграріями нашого округу, переконуюся: ми – однодумці. Україна дійсно потребує функціонуючого і здорового земельного ринку. Але досі не завершено формування земельного кадастру, не проведена повна інвентаризація земель. Сьогодні навіть існують ситуації, коли нема адміністративних меж між районами однієї області. В цілому, за оцінками спеціалістів, в Україні «гуляє» від 3,5 млн. до 4,5 млн. га землі сільгосппризначення. Також, на мій погляд, дуже важливо законодавчо передбачити унеможливлення концентрування великої кількості землі в руках однієї родини, необхідність надання преференцій (як це було у Польщі) місцевим фермерським господарствам, впровадження держпрограм з підтримки малих та середніх агропідприємств, в тому числі можливість сплати за землю у розстрочку.

Сьогодні агрокорпорації з банком землі від 50 000 до 500 000 гектарів орендують від 7 до 10 млн. га із загального банку українських сільгоспугідь в 32 млн. га. Але в розвинених економіках світу сільське господарство будується на малому і середньому бізнесі, і так має бути в Україні. Такі підприємства використовують набагато більше людей в розрахунку на тисячу гектарів, ніж агрохолдинги. Тобто, розвиваючи малі та середні агропідприємства, ми збережемо наші села і забезпечимо зайнятість їхніх мешканців.

З нагоди професійного свята громадська спілка «Соціальний Рух Поваги» та народний депутат Віктор Остапчук підготували подарунки для кращих аграріїв округу. Під час урочистих заходів, що пройшли у районах округу з 18-го по 25 листопада, тридцять кращих комбайнерів, доярок, агрономів були нагороджені преміями. Крім того, громада села Курилівка напередодні свята одержала в подарунок фітнес-станцію (тренажерний майданчик).

Альбом: Візит народного депутата України Віктора Остапчука до Куп’янського району Альбом: Візит народного депутата України Віктора Остапчука до Куп’янського району Альбом: Візит народного депутата України Віктора Остапчука до Куп’янського району Альбом: Візит народного депутата України Віктора Остапчука до Куп’янського району Альбом: Візит народного депутата України Віктора Остапчука до Куп’янського району Альбом: Візит народного депутата України Віктора Остапчука до Куп’янського району Альбом: Візит народного депутата України Віктора Остапчука до Куп’янського району Альбом: Візит народного депутата України Віктора Остапчука до Куп’янського району Альбом: Візит народного депутата України Віктора Остапчука до Куп’янського району
Web-адреса: kuprayrada.gov.ua/news/id/9068 | Переглядів: 158Дата публікації: 15:17 18.11.2016