Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняСалтівська ОДПІ інформує
Салтівська ОДПІ інформує

Поділитися новиною:

Салтівська ОДПІ інформує

Салтівська ОДПІ інформує

На будівництві в Харкові викрили масштабні махінації з найманими працівниками

Працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції Харківщини спільно зі співробітниками прокуратури Харківської області виявили та ліквідували масштабну схему мінімізації податкових зобов’язань, яка цілий рік функціонувала на одному з будівельних майданчиків міста.

Про це повідомляє виконуючий обов’язки першого заступника начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов.

«Протягом 2015-2016 років невідомі, шляхом невідображення реальних обсягів виплачуваної заробітної плати найманим працівникам на одному з будівництв Харкова, умисно ухилилися від сплати податків з доходів фізичних осіб на суму понад 3,6 млн. грн., - розповідає Андрій Бєжанов, - Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у 2015 році земельну ділянку розміром у 600 м2, на якій використовується праця неофіційно найманих працівників, придбав  20-річний студент одного з харківських коледжів».

На будівництві в одному зі спальних районів Харкова працювало близько 120 працівників та важка будівельна техніка. Однак, на ділянці відсутні жодні відомості про забудовника та об’єкт будівництва. На будівельному майданчику вже побудовано сім поверхів – це близько 200 малогабаритних квартир, та будівництво на цьому не завершувалося.

Було опитано колишніх працівників будівельного майданчику, які повідомили, що всі особи, які там працюють, офіційно не працевлаштовані і отримують заробітну плату готівкою від 150 до 300 грн. за день. Таку зарплату «у конверті» будівники отримували раз на тиждень.

В рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України працівники слідчо-оперативних підрозділів податкової міліції провели 4 обшуки в офісних приміщеннях, розташованих в одному з вже закінчених домів біля будівельного майданчика.

 «В ході обшуків було виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, документи на будівництво, чорнові записи, мобільні телефони та відомості про зарплати, - розповідає Андрій Бєжанов, - Також виявлено та вилучено національну та іноземну валюту на загальну суму близько 385 тис. грн.».

Крім цього, під час слідчо-оперативних заходів допитано більше сорока працівників, які перебували на будівельному майданчику, тридцять три з яких засвідчили, що працюють без офіційного оформлення.

Наразі слідство за даним фактом триває.

 

Про розмір відрахувань частини чистого прибутку державними унітарними підприємствами

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що з 1 січня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 року № 1156 « Про внесення змін до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями», якою встановлено норматив відрахувань частини чистого прибутку до державного бюджету державними унітарними підприємствами та об’єднаннями у розмірі 75 відсотків. Зазначений розмір відрахувань здійснюється, починаючи зі звітних періодів 2016 року.

Тобто, першим звітним періодом розрахунку частини чистого прибутку до державного бюджету державними унітарними підприємствами та об’єднаннями у розмірі 75 відсотків буде І квартал 2016 року.

Згідно норм Податкового кодексу строк сплати  зазначеного платежу співпадає зі строком, встановленим для сплати податку на прибуток підприємств.

 

Щодо порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків

У Міністерстві юстиції України 22 січня 2016 року за № 124/28254 зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 28.12.2015 №1204 «Про затвердження Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» (далі – Наказ № 1204 та Порядок).

Порядок розроблено для застосування посадовими особами всіх контролюючих органів при складанні та надісланні (врученні) податкових повідомлень-рішень платникам податків.

На Харківщині податківці виявили нелегальне виробництво бензину

Працівники податкової міліції Харківщини спільно зі співробітниками Харківської місцевої прокуратури №1 в рамках операції «Акциз-2016» викрили підприємця, який з 2015 року вів незаконну діяльність з виробництва та зберігання бензину.

Про це повідомляє виконуючий обов’язки першого заступника начальника ГУ ДФС у Харківській області Андрій Бєжанов.

48-річний мешканець Харківської області налагодив виробництво та зберігання паливно-мастильних матеріалів у гаражних боксах в одному з сіл Харківщини.

«В рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України, працівники податкової міліції та прокуратури здійснили обшуки в гаражних боксах, які використовував підприємець у своїй незаконній діяльності, - розповідає Андрій Бєжанов,- у ході проведених заходів було виявлено та вилучено 13,3 тис. літрів бензину на суму близько 266 тис. грн. та обладнання орієнтовною вартістю у 250 тис. грн.»

Також під час обшуків було відібрано зразки вилученої продукції для  проведення подальшої експертизи.

На теперішній час проводяться заходи щодо встановлення каналів постачання сировини та місць реалізації готової продукції. Крім цього, готується  клопотання до суду щодо арешту вилученого майна.

Слідство за даним фактом триває.

Харків’ян лікують доктора – «нелегали»

Лікарів, які вели прийом у приватному медичному кабінеті  в центрі міста, та при цьому не мали жодних документів, які б підтверджували їх офіційне працевлаштування, виявили харківські податківці.

Співробітники ГУ ДФС у Харківській області завітали  до медичного закладу з метою перевірки інформації громадянина, який у своєму зверненні поскаржився на порушення трудового законодавства.

Під час візиту податківці виявили 8 співробітників, хоч по звітним документам на фірмі рахувалося 5. Коли ж звернулися до власниці закладу з проханням надати документи на  інших співробітників, то жінка була  не в змозі навіть пояснити, яким же чином у неї рахується вісім співробітників замість п’яти, та як оформлені ці троє. Крім того, бізнес-вумен відмовилась надати документи навіть на оформлених працівників та всіляко перешкоджала законним діям  фахівців, уповноважених на проведення перевірки.

Усю інформацію  для відповідного реагування та вжиття заходів, податківці направили до районної прокуратури, районного відділу поліції та Територіальної інспекції з питань праці у Харківській області.

 

Основні зміни по ЄСВ, які вступили в дію з 1 січня 2016 року

У 2016 році встановлено єдину ставку нарахування ЄСВ в розмірі 22% до усіх видів доходів, на які раніше нараховувався ЄСВ. Виняток становитимуть тільки спеціальні ставки нарахування ЄСВ для інвалідів (8,41%, 5,3% і 5,5%), які залишатимуться без змін. Скасовується утримання ЄСВ з доходів і визначення класу професійного ризику для роботодавців та відповідні перевірки з боку Фонду соцстрахування щодо правильності такого визначення.

Максимальна величина місячного доходу, на який нараховується ЄСВ, становитиме 25 прожиткових мінімумів (раніше – 17), тобто з 01.01.2016 р. – 34450 грн (25х1378 грн);·з 01.05.2016 р. – 36250 грн (25х1450 грн);·з 01.12.2016 р. – 38750 грн (25х1550 грн). При цьому, якщо база нарахування ЄСВ  не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ, як і раніше, розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ (22%). Також у 2016 році сума мінімального страхового внеску з ЄСВ становитиме з 01.01.2016 р. – 303,16 грн (22% з 1378 грн),·з 01.05.2016 р. – 319 грн (22% з 1450 грн);·з 01.12.2015 р. – 341 грн (22% з 1550 грн).  Як і раніше, якщо підприємець – платник єдиного податку є інвалідом або пенсіонером за віком та отримує відповідну пенсію або соціальну допомогу, він звільняється від обов’язку сплати ЄСВ (ч. 4 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

База для нарахування ЄСВ залишилася без змін. Відтак у 2016 році підприємці на загальній системі оподаткування сплачуватимуть ЄСВ з чистого доходу (різниці між отриманим доходом та понесеними витратами, відповідно до норм ст. 177 ПКУ). Якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник матиме право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. Водночас сума ЄСВ, який сплачується, не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) або приймається рішення про сплату такого ЄСВ при відсутності оподаткованого доходу. Підприємці на єдиному податку сплачуватимуть ЄСВ на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Суми коштів, видані під звіт, які надміру витрачені та не повернуті в установлені терміни, оподатковуються військовим збором

Платниками  військового збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 розділу ІV Податкового кодексу України (далі ПКУ), зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 розділу ІV ПКУ. Так, пунктом 163.1 статті 163 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до пункту 170.9 статті 170 розділу ІV ПКУ. Таким чином, сума надміру витрачених коштів, отриманих фізичною особою - платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до пункту 170.9 статті 170 ПКУ, підлягає оподаткуванню військовим збором.

 

Отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами можна у ЦОПах при податкових інспекціях

Салтывська ОДПІ нагадує, що ліцензії на право роздрібної торгівлі підакцизною групою товарів можна отримати як у Центрах обслуговування платників.

Для отримання  ліцензії, підприємці мають надати такі документи:

- заяву;

- копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня одержання  документів.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями становить 8 000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), у місті, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 500 гривень.  

Щодо плати за ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами:

на кожне місце торгівлі – 2 000 гривень, а на території сіл і селищ, за  винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 250 гривень.

Ліцензія видається терміном на один рік, плата справляється щоквартально рівними частками.

 

Нові можливості електронного сервісу «Електронний кабінет платника»

У рамках кампанії декларування доходів громадян ДФС доопрацьовано електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в частині надання можливості підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі - Декларація) в електронному вигляді.

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) можна заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а у закритій частині (особистий кабінет) платник може подати декларацію в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД)

Форма та інструкція щодо заповнення такої декларації, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Разом з тим повідомляємо, що на офіційному веб-порталі ДФС розміщено матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів в банері «Декларування доходів громадян» (http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/).

 

Шановні платники податків!

Державна фіскальна служба України повідомляє, що Система електронного адміністрування реалізації пального  працює у штатному режимі. З 1 квітня 2016 року реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється з урахуванням вимог, встановлених пунктом 232.3 статті 232 Податкового кодексу України.

Також з 01.04.2016 податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкової накладної реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».

Web-адреса: kuprayrada.gov.ua/news/id/8154 | Переглядів: 86Дата публікації: 13:40 05.04.2016