Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняСалтівська ОДПІ інформує
Салтівська ОДПІ  інформує

Поділитися новиною:

Салтівська ОДПІ інформує

Салтівська ОДПІ інформує

Про порядок декларування акцизного податку

Салтівська ОДПІ  інформує, що Законом України від 24.12.2015 № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» передбачено, зокрема запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов’язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.

Відповідно до цієї норми до платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію пального, крім виробників, імпортерів та суб’єктів роздрібної торгівлі пальним,  віднесено осіб, які реалізують пальне (п.п.212.1.15 п.212.1 ст.212 ПКУ).

Відповідно до п.1 розділу ІІ Закону № 909 норми (щодо доповнення ПКУ статтями 231 та 232) про запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 1 березня 2016 року.

Отже, для платників, визначених підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 ПКУ, – осіб, які реалізують пальне, – першим звітним (податковим) періодом буде березень 2016 року.

Таким чином, зазначені платники акцизного податку будуть зобов’язані, після затвердження Порядку ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, зареєструватися платником акцизного податку та до 20 квітня 2016 року подати декларацію з акцизного податку за звітний (податковий) період – березень 2016 року за формами, встановленими Міністерством фінансів України .

 

До уваги платників плати за землю!

Салтівська ОДПІ повідомляє, що відповідно до листів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 11.01.2016 № 6-28-0.22-201/2-15 та Держстату України від 11.01.2016 № 11.1-6/6-16, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, станом на 1 січня 2016 року становить 1,433.

Звертаємо увагу, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2015 рік становить 1,2.

Лист Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 11.01.2016 №3-28-22-201/2-16

Лист Державної служби статистики від 11.01.2016 №11-1-5/6-16

 

Основні зміни з податку на додану вартість

Салтівська ОДПІ нагадує основні зміни, передбачені Законом України  від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Залишені розміри діючих ставок 20%, 7% (для лікарських засобів) і 0%.
При цьому перелік операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою  (ст. 195 ПКУ) залишається без змін.

Натомість внесено низку змін у частині операцій, звільнених від оподаткування. Зокрема, скасовано пільгу з оподаткування операцій з постачання на митній території України та операцій з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур.

База оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін (раніше – їх собівартості).

У ст. 200 ПКУ передбачено формування двох реєстрів на відшкодування ПДВ:

— для платників, що відповідають критеріям, визначеним для автоматичного відшкодування сум податку;

— для решти платників.

Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюватиметься в хронологічному порядку відповідно до черговості внесення заяв до кожного відповідного Реєстру. У свою чергу, Державна фіскальна служба України щодня публікуватиме на своєму сайті реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Відповідно до п. 1 Прикінцевих положень ПКУ норма щодо запровадження реєстрів набирає чинності з 1 лютого 2016 року.

Запроваджено перерозподіл сум ПДВ для аграріїв (п. 2 ст. 209 ПКУ):

— за операціями із зерновими і технічними культурами – 85% до держбюджету, 15% на спецрахунки;

— за операціями з продукцією тваринництва – 20% до держбюджету, 80% на спецрахунки;

— за іншими операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами – по 50 % відповідно.

 

Подання податкової декларації є добровільним рішенням кожного сумлінного громадянина

З 1 січня 2016 року розпочато кампанію ‪декларування доходів, отриманих в 2015 році, яка триватиме до 1 травня 2016 року.

Запроваджено нову форму декларації про майновий стан і доходи та відмітила, що у  новій декларації об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Зокрема, для спрощення та зменшення часу для заповнення декларації, обсяг її зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків – з 7 до 4.

 

Доходи, які підлягають відображенню в декларації про майновий стан та доходи

Серед основних:

вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна отриманого від члена(нів) сім’ї не першого ступеня споріднення;

кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм;

кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого та/або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку;

суми нецільової благодійної допомоги, що перевищує 1710 грн.;

доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об’єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода;

доходи отримані  у вигляді вартості подарунків, доходи отримані платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Податкового кодексу України), у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства до закінчення строку позовної давності.

 

На зустрічі з платниками податків обговорено зміни у законодавстві, особливості деклараційної кампанії та легалізацію трудових відносин

Нещодавно, Салтівською ОДПІ  проведено зустріч з представниками бізнесу. Основною темою заходу були зміни до Податкового кодексу України згідно із Законом України від 24 грудня 2015 р. №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» які вступили в дію з 1 січня 2016 року, особливості деклараційної кампанії 2016 року та легалізація трудових відносин.

В.о.начальника Салтівської ОДПІ Олена Кухтіна зупинилась на всіх нововведеннях та змінах у законодавстві. Серед присутніх жваве обговорення викликали нововведення в адмініструванні ЄСВ та податку на доходи фізичних осіб.

Очільник ДПІ у районі нагадала, що з початку 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих упродовж 2015 року, яка має ряд особливостей. Закцентовано увагу на запровадження нової форми декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору.

Насамкінець зустрічі усім наголошено на важливість дотримання норм чинного трудового законодавства, зокрема, на порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками та підвищення розміру штрафу для роботодавців за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору.

 

На Харківщині громадяни за перший місяць року задекларували майже 90 млн. грн. доходів

Загалом декларації про свої доходи надали 1354 громадянина. Додатково до сплати в бюджет нараховано більше 4,0 млн. грн. податку на доходи з фізичних осіб та майже 1 млн. грн. військового збору. Про це повідомили в Головному управлінні фіскальної служби області.

Із загальної кількості декларантів 207 надали декларації про майновий стан і доходи з метою скористатися правом на податкову знижку.

Серед цьогорічних декларантів є й перші мільйонери. На сьогодні таких заможних громадян поки тільки шість. Маючи різні джерела доходів: від продажу нерухомості, отримання спадщини, дивідендів, іноземних доходів тощо, ці громадяни вже виконали свій конституційний обов’язок, подавши декларацію.

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що Кампанія декларування доходів громадян триватиме до 1 травня 2016 року. До цієї дати громадяни, які отримали у минулому році доходи, не включені до бази оподаткування, повинні надати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік. Звіт подається до податкової інспекції за місцем своєї прописки. А щоб скористатися правом на податкову знижку громадяни зможуть задекларувати свої минулорічні доходи до кінця 2016 року.

 

Іноземні доходи громадяни повинні задекларувати до 1 травня 2016 року

Якщо громадянин України завдяки тимчасовій роботі за кордоном чи в інший спосіб отримує іноземні доходи, що підлягають оподаткуванню, то сума таких доходів включається до його загального річного оподатковуваного доходу. У такому випадку громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію за наслідками звітного року та сплатити податок на доходи фізичних осіб, - інформують фахівці Салтівської ОДПІ  .

При отриманні протягом звітного податкового року доходів з джерел за межами України заповнюється додаток Ф3 до нової форми декларації, затвердженої наказом Мінфіну України від 2 жовтня 2015 року № 859. Так, у графі 8 додатка Ф3 до нової форми декларації відображається сума податку на доходи фізичних осіб, нарахованого за ставками, визначеними в п.167.1 ст. 167 Податкового кодексу України, без врахування сум податків, сплачених за кордоном, що зараховуються в Україні.

Нагадаємо, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Сплачені суми зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні. Це можливо за умови, що таке зменшення передбачено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Суму зменшення платник визначає за зазначеними підставами у річній податковій декларації. Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти цей податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.

Зменшення річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, здійснюється в декларації шляхом відображення такої суми у рядку 22 нової форми декларації. Сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету самостійно за результатами декларування, відображається в рядку 6.2 та 6 додатку Ф3 нової декларації.

Web-адреса: kuprayrada.gov.ua/news/id/7965 | Переглядів: 97Дата публікації: 11:26 11.02.2016