Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняСалтівська ОДПІ інформує
Салтівська ОДПІ інформує

Поділитися новиною:

Салтівська ОДПІ інформує

Салтівська ОДПІ інформує

Особливості оподаткування пенсій в 2016 році

З 1 січня 2016 року податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 4134 грн, зобов’язані утримати ПДФО із загальної суми перевищення за ставкою 15%

Згідно з пп. 164.2.19 Податкового кодексу  до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема:

 - суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення,

 - суми пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана ВРУ, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, визначеної у п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом.

З 1 січня 2016 року  розмір мінімальної заробітної плати для працездатних осіб становить 1378 грн на місяць.

Відтак, починаючи з 1 січня 2016 року, податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 4134 грн (розмір мінімальної заробітної плати 1378 грн х 3), зобов’язані утримати ПДФО із загальної суми перевищення за ставкою 15 відсотків.

 

Оприлюднено проект форми акцизної накладної та заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального

На офіційному веб-порталі ДФСУ оприлюднено проект наказу Мінфіну, яким затверджено низку форм, а саме:

 • форму заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального;
 • форму акцизної накладної;
 • форму розрахунку коригування акцизної накладної;
 • форму заявки на поповнення (коригування) залишку пального.

Також був затверджений Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального.

Потреба в затвердженні відповідних документів обумовлена змінами, унесеними до ПКУ Законом України від 24.12.2015 р. № 909-VIII. Нагадаємо: норми ПКУ щодо запровадження акцизних накладних під час реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального наберуть чинності 1 березня 2016 року.

 

За січень 2016 року звітуємо за новою формою декларації з ПДВ

ДФСУ на офіційному веб-порталі повідомила: зважаючи на те, що останні зміни в оподаткуванні, які запроваджено із 1 січня 2016 року, повною мірою можуть бути відображені лише в податковій декларації з податку на додану вартість, затвердженій наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21, податкова звітність з ПДВ починаючи зі звітного періоду січень 2016 року всіма платниками податку подається за новою формою в електронному вигляді.

 

Нова податкова накладна діятиме з 1 квітня

Мін’юст повідомив про державну реєстрацію наказу Мінфіну  «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 31.12.2015 р. № 1307.

Наказ набирає чинності з 1 числа другого місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Зважаючи, що цей наказ готується до опублікування в Офіційному віснику України № 10 від 12.02.2016 р., то нова форма податкової накладної почне застосовуватися з  квітня 2016.

 

Якщо звітність подано не до того контролюючого органу, платник повинен звернутись із заявою про невизнання такої звітності

ДФС роз’яснила: у разі якщо платником подано декларацію з податку, платником якого він не є, необхідно звернутись письмово до контролюючого органу з обґрунтуванням обставин помилково поданої податкової звітності та проханням не визнавати таку звітність як податкову.

Така позиція викладена в підкатегорії 135.02 системи «ЗІР». Окрім цього, ПКУ не передбачає окремо встановлених дій за помилково подану податкову звітність до контролюючого органу (подано звітність, яку взагалі не потрібно подавати, або подано не до того контролюючого органу).

 

Новый формат договора между плательщиком и органом ГФС

Напоминаем: начиная с 25 ноября 2015 года, работают изменения, которые были внесены в процесс заключения Договоров о признании электронных документов с территориальными органами ГФС и внедрением нового формата Договора (код формы J1391004):

 • налогоплательщиком заключается один Договор с территориальным органом ГФС по основному месту учета;
 • к Договору прилагаются усиленные сертификаты открытых ключей.

 

ДФС про зміну в 2016 році ставок екологічного податку

ДФС поінформувала (лист від 29.01.2016 р. № 2938/7/99-99-15-04-02-17), що ставки екологічного податку, які діяли у 2015 році, були проіндексовані за:

 1. 1)викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім двоокису вуглецю), що затверджені п.п. 243.1–243.3 ПКУ, — на 26,71%, а за викиди двоокису вуглецю (п. 243.4 ПКУ) — на 26,92% (п. 59 р. І Закону № 909-VIІI);
 2. 2)скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (п.п. 245.1–245.2 ПКУ) — на 26,72% (п. 60 р. І Закону № 909-VIІI);
 3. 3)розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях або на об’єктах (п.п. 246.1–246.2 ст. 246 ПКУ) — на 25,81–26,81% (п. 61 р. І Закону № 909-VIІI);
 4. 4)утворення радіоактивних відходів (разом із уже накопиченими) (п. 247.1 ПКУ) — на 26,7% (п. 62 р. І Закону № 909-VIІI);
 5. 5)тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (п. 248.1 ПКУ) — на 26,7% (п. 63 р. І Закону № 909-VIІI).

Звертаємо увагу! За податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли для виробників електроенергії на теплоелектроцентралях і ТЕС, із 1 січня 2016 року ставки податку становлять 100% від ставок, передбачених ст.ст. 243, 244, 245 і 246 ПКУ (абз. 4 п. 2 підрозділу 5 р. XX ПКУ).

 

Для застосування права на податкову знижку додатки до декларації не надаються

Сума податку, на яку мають зменшитися податкові зобов'язання у зв'язку з використанням такого права, розраховується лише в розділі III нової форми декларації Якщо громадянин бажає скористатися правом на податкову знижку, то сума податку, на яку мають зменшитися податкові зобов'язання у зв'язку з використанням такого права, розраховується лише в розділі III нової форми декларації без заповнення додатка, як це було раніше у минулих роках. При цьому у декларації не зазначаються реквізити документів, які підтверджують понесені витрати, а вказуються лише категорії понесених витрат і загальна сума фактично здійснених витрат протягом звітного податкового року.

Нагадаємо, громадяни, які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки мають право надавати річну податкову декларацію протягом всього поточного року - включно по 31 грудня 2016 року.

 

 

Податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору – у декларації про доходи
Згідно із ст. 163 Податкового кодексу України оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб підлягає загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Водночас відповідно до п.п. 1.2 п.16¹ підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України доходи, визначені ст. 168 Податкового кодексу України, оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5% об’єкта оподаткування. Також передбачено, що платник податку, який отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Відтак за результатами звітного податкового року платник податку – фізична особа повинен подати декларацію та визначити податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.

Сума військового збору, що підлягає сплаті платником податків самостійно до бюджету за результатами звітного року, зазначається у рядку 24.1 розділу IV декларації, а сума податку на доходи фізичних осіб – у рядку 23.1 цього ж розділу.

 

Подаємо декларацію зручним способом

Декларацію про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2015 році, платник податку подає в один із таких способів:

 • особисто або уповноваженою на це особою;
 • поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання;
 • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання.

Нагадуємо, що платники, які зобов’язані подавати таку декларацію, повинні зробити це до 1 травня 2016 року, а які хочуть отримати податкову знижку – до 31 грудня 2016 року.

 

Проведено робочу зустріч керівництва ГУВБ ДФС та детективів Національного антикорупційного бюро України

4 лютого 2016 року відбулась робоча зустріч керівництва практичних підрозділів Головного управління внутрішньої безпеки з детективами Національного антикорупційного бюро України.

Основним питанням, яке розглянули в ході робочої зустрічі, стала співпраця та взаємодія підрозділів ГУВБ та НАБУ з викриття та попередження корупційних проявів серед працівників Державної фіскальної служби України.

Також визначено пріоритетні напрями діяльності та спільні заходи з викриття корупційних схем з мінімізації податків за участі посадових осіб фіскальних органів.

Окрему увагу було приділено виявленню випадків вимагання та отримання неправомірної вигоди посадовцями фіскальної служби, а також зловживання службовим становищем з метою сприяння суб’єктам господарювання в ухиленні від сплати податків.

 

У Києві та Харкові викрито ухилення від сплати податків одним з інтернет-провайдерів

Співробітниками податкової міліції у містах Києві та Харкові в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвал суду проведено 20 обшуків в офісних і житлових приміщеннях, транспортних засобах та за місцям проживання фігурантів провадження та посадових осіб групи компаній на ринку телекомунікацій, а також однієї з банківських установ.

За результатами обшуків вилучено готівкові кошти (гривні та долари США) у сумі еквівалентній 2 млн. 570 тис. грн., печатки підприємств, банківські платіжні картки, 55 одиниць комп’ютерної техніки та накопичувачів інформації, 2 планшети, 5 факсиміле, 2 мобільні телефони, ключі-картки Інтернет-банкінгу, фінансово-бухгалтерську документацію та чорнові записи.

Слідчо-оперативні заходи тривають.

 

ДФС тимчасово призупинено надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 1 січня 2016 року

У зв’язку з набранням з 1 січня 2016 року чинності нової редакції Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» змінено процедуру державної реєстрації юридичної особи. Зокрема, виключено норму щодо повернення другого примірника установчого документа (положення, статут, зміни до статуту тощо) з відміткою державного реєстратора.

Відповідно до Правил посиленої сертифікації, затверджених наказом Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України від 13.01.2005 №3 (у редакції наказу Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України від 10.05.2006 №50), встановлення юридичної особи здійснюється за її установчими документами (положення, статут юридичної особи тощо) або копіями таких документів, які нотаріально посвідчені відповідно до законодавства. 

Відтак, враховуючи відсутність нормативно-правових актів, які б регулювали порядок ознайомлення третіх осіб з установчими документами, що надавалися для здійснення державної реєстрації юридичної особи, АЦСК ІДД ДФС змушений тимчасово призупинити надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 01.01.2016, а також тим, які вносили зміни до установчих документів починаючи з 01.01.2016.

Для захисту законних прав суб’єктів господарювання та прискорення вирішення порушених питань Державною фіскальною службою України направлено офіційні запити до контролюючого органу.

Після отримання відповідних роз’яснень, буде розглянуто питання щодо порядку подальшого обслуговування зазначених вище підприємств, про що буде повідомлено додатково.

Просимо поставитися з розумінням до змін в обслуговуванні клієнтів.

 

За перший місяць 2016 року українці задекларували понад 1 мільярд гривень отриманих ними доходів

Протягом січня 2016 року громадяни України подали майже 14,6 тис. декларацій про майновий стан та доходи за 2015 рік. Загальна сума задекларованого ними доходу станом на 1 лютого поточного року складає 1 284,5 млн. грн.

Найактивніше декларували свої статки мешканці м. Києва, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей.

Більшу частку у задекларованих доходах – 482,3 млн. грн. складає успадковане та дароване майно. Задекларована заробітна плата становить 276,7 млн. грн., дохід отриманий від операцій з продажу рухомого та нерухомого майна – 191,8 млн. грн., інші доходи – 333,7 млн. грн.

Сума податку на доходи фізичних осіб, яку українці самостійно визначили до сплати до бюджету складає 36 млн. грн. А загальна сума задекларованого військового збору – 8,1 млн. грн.

Правом на отримання податкової знижки у січні поточного року скористалися понад 3 тисячі громадян. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню, становить 6,3 млн. грн.

 

У Києві виявлено факт незаконної реалізації тютюну для кальянів через Інтернет-магазин

Працівниками податкової міліції у м. Києві в ході проведення слідчо-оперативних заходів за кримінальним провадженням та у рамках операції «Акциз – 2016» виявлено факт незаконної реалізації через Інтернет-магазин тютюну для кальянів відомих торгівельних марок.

Документи, які засвідчують походження зазначеної тютюнової продукції відсутні, а пачки були не марковані марками акцизного податку.

У результаті з незаконного обігу вилучено 10 906 пачок (545,3 кг) тютюну на суму понад 1,6 млн. грн.

Слідчі дії тривають.

Web-адреса: kuprayrada.gov.ua/news/id/7945 | Переглядів: 95Дата публікації: 15:25 08.02.2016