Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняКуп’янська ОДПІ інформує

Поділитися новиною:

Куп’янська ОДПІ інформує

Куп’янська ОДПІ інформує

Реформування податкової системи – один із важливих кроків в стабілізації державної економіки

Урядом розроблено пакет комплексних змін у податковій системі. Відповідно до запропонованої податкової реформи, кількість податків в Україні буде скорочено з 22 до 9.

Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований всього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3. 

 

Ігор Білоус: Концепція реформування податкової системи має бути наступним кроком після податкового компромісу

«Концепція реформування податкової системи України – другий важливий крок після податкового компромісу на шляху до побудови нової системи взаємовідносин між платниками податків та державою. Нам потрібно сьогодні, у нестабільній економічній ситуації, будувати нову країну та проводити реформи. Тому все потрібно робити швидко, чітко та виважено», наголошує керівник Державної фіскальної служби України Ігор Білоус.

За словами очільника Державної фіскальної служби України Ігоря Білоуса, запропоновані Урядом зміни сприятимуть детінізації економіки, спростять процес звітування та зменшать витрати ресурсів держави на адміністрування податків.

Варто зауважити, що ідея реформування податкової системи знайшла підтримку серед громадськості та бізнесу. Так, зокрема, бізнес-колами підтримується ідея скорочення кількості податків, а також урядові наміри зменшити ставки єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб.

«Ми намагаємося радикально зробити перший крок уперед і дуже важливо при цьому врахувати всі ризики. Чекаємо від вас коментарів, пропозицій та альтернатив для доопрацювання запропонованої Концепції. Як кажуть, допоможіть нам допомогти вам. Всі ми зацікавлені у якнайшвидшому початку реформ в нашій країні», – наголошує Ігор Білоус.

 

Сервіс «Пульс» - унікальний сервіс зворотного зв’язку фіскальної служби з платниками.

В рамках стратегії переходу до домінування громадянських, політичних і духовних цінностей, інтересів людини і суспільства, принципів моральної, відкритої та відповідальної політики, високого професіоналізму й відданості, всього того, що можна назвати служінням народу і Батьківщини, Державна фіскальна служба Україні продовжує розвивати такий необхідний і корисний електронний сервіс як антикорупційний сервіс «Пульс».

Сервіс  «Пульс» - це унікальний сервіс, що приймає звернення громадян з проблемних питань роботи відомства.

Пересічні громадяни, суб’єкти господарювання або підприємства можуть зателефонувати на «гарячу» лінію «Пульсу» і висловити свої пропозиції та побажання щодо роботи служби або поставити запитання.

Протягом робочого дня людина отримає відповідь на свій дзвінок. Крім того, за цим телефоном сервісу «Пульс» можна заявити про протиправні та корупційні дії працівників фіскальної служби України.

Нагадаємо телефон сервісу: (044) 284-00-07

Завдання працівників фіскальної служби - переконати платників в тому, що виявлення своєї громадської активності є ефективним механізмом співпраці та подолання основних проблем, які виникають у системі оподаткування.

 

Підсумки роботи Куп’янської ОДПІ щодо опрацювання інформаційних карток, які надходять із антикорупційного сервісу «Пульс»

За 10 місяців 2014 року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» щодо роботи Куп’янської ОДПІ звернулося 3 заявники. Порівняно з відповідним періодом минулого року їх кількість залишилася на тому ж рівні.

Питання, що піднімалися в інформаційних картах, які надійшли з Сервісу стосувалися:

- скарги на недоліки у роботі інспекції – 2 запити (67%);

- проблеми з поданням звітності в електронному вигляді – 1 запит (33%);

По кожному факту проводилися перевірки. На кожну картку надані обґрунтовані відповіді та пояснення. Фактів неналежного виконання своїх професійних обов’язків, порушення законодавства або перевищення службових повноважень не встановлено.

Нагадаємо, що інтерактивний сервіс «Пульс» приймає звернення платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, оперативно вирішити суперечливі запитання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю та митного оформлення можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

 

Ігор Білоус роз’яснює основні напрямки майбутньої податкової реформи

В своєму виступі на міжнародній конференції «Свіжий погляд на Україну» 28 жовтня 2014 р. глава Державної фіскальної служби Ігор Білоус розкрив основні напрями майбутньої податкової реформи.

«Податки повинні виконувати стимулюючу функцію для економіки. Перш за все, потрібно зруйнувати альянс тіньовій економіці і корупції. Це фактично блокує розвиток економіки. Головне: скорочення кількості податків і спрощення адміністрування. Локомотиви реформи – зменшення податкового навантаження на ФОП, що відразу призведе до зменшення собівартості української продукції і збільшить її конкурентоспроможність на зовнішніх ринках. Також це призведе до істотної детінізації зарплатного фонду, який зараз, за нашими даними знаходяться в тіні приблизно на 50%», - відмічає очільник ДФС.

Великий крок ми робимо назустріч малому та середньому бізнесу - платникам єдиного податку, наголошує Ігор Білоус. Ми скорочуємо вдвічі кількість груп платників ЄП - з шести до трьох. І скорочуємо ставки оподаткування. Підприємці з річним оборотом до 20 млн грн будуть платити максимум 4% від обороту.

З 1 січня запрацює система автоматичного електронного адміністрування ПДВ, що змінить ситуацію з найбільш корумпованим податком в Україні. Вона забезпечить плавність надходження в бюджет, удвічі прискорить відшкодування ПДВ, допоможе перейти від камеральних документальних до камеральним електронним перевіркам, допоможе уникнути проблеми з ницістю угод по ПДВ, оптимізацію кількості людей в податковій.

Web-адреса: kuprayrada.gov.ua/news/id/6429 | Переглядів: 128Дата публікації: 08:53 07.11.2014