Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняКуп’янська ОДПІ інформує

Поділитися новиною:

Куп’янська ОДПІ інформує

Куп’янська ОДПІ інформує

З початку року платниками Куп`янської ОДПІ сплачено 175 млн.грн. єдиного внеску

Надходження єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування продовжують стабільно збільшуватись. Так протягом січня – липня 2014 року до бюджету додатково надійшло більш ніж 4 млн. грн. єдиного внеску.

«Лише протягом липня поточного року платники, які перебувають на обліку у Куп`янській ОДПІ сплатили до бюджету понад 26 млн.грн.», - зазначає начальник Куп`янської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Олена Кухтіна.

Переважна частина цих коштів надійшла від роботодавців міста Куп`янськ, Куп`янського, Шевченківського та Дворічанського районів, які нарахували та сплатили єдиний внесок на суми заробітної плати, винагороди за договорами цивільно – правового характеру, допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Для зручності платників податків будь – які проблемні питання  щодо нарахування та сплати єдиного внеску, надання звітності через Інтернет громадяни  можуть отримати у Центрі обслуговування платників за адресою: м.Куп`янськ, вул.. Харківська, 99 або за тел. 5-74-50.

До речі, станом на 1 серпня 2014 року майже 90% платників єдиного внеску подають звітність в електронному вигляді.  

 

З наступного року ПДВ в автоматичному режимі відшкодовуватиметься на місяць раніше, - Ігор Білоус

Нова система електронного адміністрування податку на додану вартість дозволить здійснювати бюджетне відшкодування ПДВ експортерам та імпортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж зараз. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус сьогодні під час прес-конференції в Інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна».

Такі новації передбачені законодавчими змінами, внесеними до Податкового кодексу України. Електронна система адміністрування ПДВ почне діяти з 1 січня 2015 року та стане системним рішенням для ліквідації «податкових ям» та махінацій з цим податком.

«За допомогою електронного адміністрування буде забезпечено відповідність сум нарахованого та сплаченого ПДВ, оскільки суми ПДВ від доданої вартості гарантуються грошовими коштами. При цьому обігові кошти платників ПДВ відволікаються мінімально», – підкреслив Ігор Білоус.

Запровадження нової системи, впевнений керівник відомства, унеможливить формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету, а це, у свою чергу, сприятиме підвищенню рівня надходжень податку до бюджету. Крім того, буде скорочено обсяг тіньової економіки в країні та витрати держави на адміністрування ПДВ.

«Така система підвищить прогнозованість процесу мобілізації податку на додану вартість до державного бюджету. Надходження ПДВ вже сягає майже 40 відсотків від усіх податкових надходжень і я переконаний, що потенціал цього податку для наповнення бюджету ще не вичерпано», – підкреслив Голова ДФС.

Електронна система складатиметься з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, з банку, в якому автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ та з бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів.

Так, з 1 січня наступного року для всіх платників ПДВ в автоматичному режимі відкриють електронні рахунки в банку, який буде створений та підконтрольний Національному банку України. Усі податкові накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді, а для цього платник повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтвердженому зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та сплатою ПДВ при імпорті товарів.

«Неможливо буде відшкодувати суму більшу за ту, яка накопичена на цьому рахунку. Крім того, це частково вирішить проблему з контрабандою. Легалізувати «чорну» контрабанду у великому об’ємі буде неможливо», – підкреслив Ігор Білоус.

Крім того, наслідком запровадження електронного адміністрування стане зниження тиску на бізнес, зменшення впливу людського фактору та зменшення корупції.

Буде скорочено кількість обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок, зокрема, перевірок бізнесу «по усьому ланцюгу постачань до виробника або імпортера». «Нарешті, скоротиться та спроститься звітність з ПДВ. При цьому, основні правила обчислення ПДВ, до яких звикли платники, будуть збережені», – сказав Голова ДФС.

 

На Харківщині виявлено порушень митних правил на 35 мільйонів гривень

За 7 місяців 2014 року співробітники митниці задокументували 251 факт порушень митного законодавства на суму 34 млн. 805 тис. грн. Слід зазначити, що в минулому році подібних фактів було зафіксовано лише на суму 22,4 млн. грн.

Крім того, у 2014 році митники виявили 46 фактів правопорушень з ознаками кримінальних злочинів. Всі вони внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Як розповіли в Харківській митниці Міндоходів, предметами порушень митних правил найчастіше є продукти харчування, алкогольні напої, тютюнові вироби, валюта, ювелірні вироби, транспортні засоби, товари народного споживання, які переміщувалися через кордон в обсягах, що перевищують встановлені законодавством норми, або з приховуванням від митного контролю.

Водночас більше половини фактів правопорушень з ознаками кримінальних злочинів склала контрабанда наркотиків і незаконний обіг наркотичних засобів.

Протягом січня-липня поточного року оперативними підрозділами у пунктах пропуску митниці завдяки роботі кінологічних команд, виявлено та задокументовано 33 факти незаконного переміщення наркотичних та психотропних засобів загальною вагою близько 10 кг.

За результатами розгляду справ митницею і судом накладено штрафів на суму 1 млн. 310 тис. грн.

 

На Харківщині податкові міліціонери вилучили підакцизних товарів на суму майже 3,5 млн. грн.

Як розповів начальник оперативного управління ГУ Міндоходів у Харківській області Сергій Мережко, у липні співробітники податкової міліції вилучили з незаконного обігу майже 3 т. спирту та 17 тис. літрів лікеро-горілчаних напоїв, 119 тис. пачок тютюнових виробів, а також 3,3 т. паливно-мастильних матеріалів.  

Усього,  з початку року, оперативно-слідчі підрозділи Міндоходів області вилучили з незаконного обігу підакцизної продукції на загальну суму 9,8 млн грн.

За словами Сергія Мережка, співробітниками податкової міліції проводяться  постійні перевірки магазинів, торгівельних лотків, павільйонів та автозаправочних станцій з метою детінізації ринку підакцизних товарів.  Отже боротьба з незаконним обігом підакцизних товарів на Харківщині триває -  зупинки не буде.

Web-адреса: kuprayrada.gov.ua/news/id/6263 | Переглядів: 79Дата публікації: 15:17 08.08.2014