Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняВ Куп’янському районі відсвяткували День Перемоги
В Куп’янському районі відсвяткували День Перемоги

Поділитися новиною:

В Куп’янському районі відсвяткували День Перемоги

8 та 9 травня в Куп’янському районі пройшли урочистості, присвячені 69-й річниці Великої Перемоги

День Перемоги на Куп'янщині завжди відзначали піднесено: від всього серця вітали ветеранів фронту і тилу Великої Вітчизняної війни, покладали квіти на могили полеглих героїв, проводили святкові концерти.

Перемога, отримана нашими дідами та батьками, об'єднувала всіх куп'янчан, незважаючи на їх політичні уподобання.

Нинішнього року всім відомі події внесли свій гіркий присмак у святкування Дня Перемоги, але попри всі складнощі сьогодення свята відбулися як в місті Куп'янську, так і у всіх селах району.

Сьогодні куп'янчани, як очевидно і всі українці, ще більше цінують безсмертний подвиг тих, хто виборов мир 69 років тому. Тих героїв, які билися за Україну, за життя, за майбутнє.

Сім місяців, 224 дні панували на Куп'янщині фашистські вояки та їх підручні, і не було з цих днів жодного, який би не приніс нашим землякам горя, сліз, нещастя. Лише на міському меморіальному кладовищі покояться 62 чоловіки, розстріляні окупантами в різних місцях.

71 мирна людина була по-звірячому закатована і живими похована в яру біля Білої гори, про що сповістила в 1943 році надзвичайна комісія по розслідуванню злочинів фашистів на Куп'янщині.

Майже 14 тисяч чоловіків із Куп'янського району боронили нашу свободу і більша половина з них полягла смертю хоробрих на полях боїв.

Дорогою ціною дісталася нам Перемога. Саме тому свідомі купянчани, а серед них депутати районної та сільських рад взяли участь в урочистостях. Відбулася багатолюдна хода жителів Куп'янська до братської могили, пройшли урочисті мітинги в усіх селах району.

Традиційно, як і протягом багатьох років 8 травня селами району пройшла "Естафета пам'яті", яку пронесли спортсмени Куп'янщини.

Стартувавши о 17 годині з села Сеньків, естафета пройшла більше 50 кілометрів місцями кровопролитних боїв через села Пристін, Осинове, Петрівку, Колісниківку, Кругляківку і завершилася в Сенькові факельною ходою до братської могили полеглих воїнів Великої Вітчизняної.

Значну частину дороги естафету супроводжувала голова Куп'янської райдержадміністрації Микола Ситник та голова районної ради Сніжана Чернова.

У багатолюдному мітинзі біля меморіального комплексу героям Великої Вітчизняної війни у селі Сеньків взяли участь голова Купянської РДА Микола Ситник, голова Куп'янської районної ради Сніжана Чернова, депутат Харківської обласної ради Віктор Леонідович Красовський.

У виступах очільників району, представників місцевої громади пройшла "червоною ниткою" спільна думка, що куп'янчани завжди пам'ятатимуть ціну, яку заплатили наші батьки і діди за Перемогу, за надану можливість наступним поколінням жити в мирі і злагоді, зроблять все залежне, щоб розквітав та ставав красивішим і заможнішим рідний край.

Web-адреса: kuprayrada.gov.ua/news/id/6102 | Переглядів: 190Дата публікації: 08:40 14.05.2014