Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняКуп’янське міськрайонне управління юстиції інформує

Поділитися новиною:

Куп’янське міськрайонне управління юстиції інформує

Відповідальність за ухилення від військової служби

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України відповідно до статті 1 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу” є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок включає, зокрема, прийняття на військову службу в добровільному порядку (за контрактом), призов на військову службу, проходження служби у військовому резерві.

Згідно із статтею 22 закону України “Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію” військовозобов'язані зобов'язані з’являтися за викликом до військових комісаріатів для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час. Під час мобілізації та переведення Збройних Сил України, інших військових формувань на штати воєнного часу громадяни зобов'язані з’явитися на збірні пункти у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних посвідченнях, повістках або розпорядженнях військових комісарів.) Резервісти зобов'язані з’явитися до військових частин у строки, визначені командирами військових частин, в  яких вони проходять службу у військовому резерві.

Статтею 409 Кримінального Кодексу України передбачено, що ухилення  військовослужбовця   від   несення   обов'язків  військової   служби  шляхом  самокалічення  або  шляхом  симуляції хвороби, підроблення документів чи іншого обману - карається триманням у дисциплінарному батальйоні на строк  до двох років або позбавленням волі на той самий строк. Відмова від несення обов'язків військової служби - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років. Ті самі діяння, вчинені в   умовах   воєнного стану або  в  бойовій обстановці - караються позбавленням  волі  на  строк  від  п'яти до десяти років.

 

Начальник Куп’янського міськрайонного управління юстиції              С.Векслер

Web-адреса: kuprayrada.gov.ua/news/id/6084 | Переглядів: 81Дата публікації: 10:36 07.04.2014