Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняКуп’янська ОДПІ інформує

Поділитися новиною:

Куп’янська ОДПІ інформує

Куп’янська ОДПІ інформує

Порядок сплати єдиного внеску фізичними особами - «спрощенцями»

«Фізичні особи-підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку. Це відбувається незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні», зазначає в.о. начальника Куп`янської ОДПІ Інна Богатирьова.

Для зазначеної категорії платників єдиний внесок нараховується у розмірі 34,7% на суми, що визначаються ними самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Порядок сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначено Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України 09 вересня 2013 року № 455, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 року за № 1622/24154.

Національний університет ДПС України

Оголошує   набір   абітурієнтів   у  2014 році на    факультет  податкової міліції

На навчання приймаються громадяни України, які мають повну загальну середню освіту, відповідають вимогам нормативно-правових актів України, що визначають  проходження  служби в податковій  міліції Міністерства доходів і зборів України, та рекомендовані ГУ Міндоходів у Харківської  області, віком від  17 до 25 років.

Бажаючим  вступити на навчання  необхідно звертатися у відділ проходження служби у податковій міліції управління персоналу ГУ Міндоходів у Харківській області за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська 46, ст.метро ім. Бекетова; тел: 702-86-95.

У Довіднику ознак доходів зміни

Згідно з наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 р. № 49, що набуває чинності 01.04.2014 р., у Довіднику ознак доходів змінено назви деяких ознак доходів за старою нумерацією, а саме:

«108» – Доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна, майна платника податку при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно у зв'язку з невиконанням платником податку своїх зобов'язань за договором кредиту (позики);

«118» – Сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до пункту 170.9 статті 170 розділу IV Податкового кодексу України;
«127» – Інші доходи;

«129» – Сума доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, що нараховані на цінні папери, емітовані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, та на боргові зобов'язання Національного банку України;

«144» – Вартість вугілля та вугільних, торф’яних брикетів, безоплатно наданих платнику податку в обсягах та за переліком професій, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

З введенням в дію вищезгаданого наказу втрачає чинність наказ ДПА України від 24.12.2010 р. №1020.

Цьогоріч «підакцизники» Харківщини сплатили до бюджету понад 2,2 млн. гривень

Саме така сума акцизного податку надійшла до бюджету за січень-лютий 2014 року (без СДПІ з обслуговування великих платників у м.Харкові), кажуть в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ Міндоходів у Харківській області.

Як зазначив начальник ГУ Міндоходів у Харківській області Андрій Роздайбіда, лише у лютому суб’єкти господарювання Харківщини сплатили до державного бюджету 1,6 млн. грн. акцизного податку. Окрім цього до місцевих бюджетів регіону надійшло 5,5 млн. грн. за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Нагадаємо, що акцизний податок сплачується за спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; нафтопродукти, скраплений газ; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли.

У відомстві також звертають увагу на те, що з 1 березня 2014 року ставки податку на алкогольні, слабоалкогольні напої, спирт етиловий, вина ігристі та вина газовані підвищились майже на 14 відсотків. Зокрема, ставку акцизного податку за 1 літр 100% спирту з 49,49 грн. підвищено до 56,42 грн. Також 0,5 л алкогольні напої міцністю 40% будуть марковані марками акцизного податку з нанесеною на них сумою акцизного податку 11,284 грн. замість 9,898 грн.

З початку року на Харківщині сплачено 102,5 млн. грн. плати за землю

Це на 2,6 млн. грн. або на 2,6 % більше ніж протягом січня-лютого 2013 року. Такі цифри озвучили в Управлінні оподаткування та контролю об’єктів і операцій ГУ Міндоходів у Харківській області.

Як розповіли у відомстві, платниками є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, які сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а для нарахування орендної плати за землю - договір оренди такої земельної ділянки.

Водночас, фахівці звертають увагу на те, що власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

При цьому, за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території. 

Слід зазначити, що на Харківщині значаться на обліку 695,3 тисяч фізичних осіб та 12,5 тисяч юридичних осіб, які мають у власності або користуванні земельні ділянки.

У разі продажу протягом року більше як одного об’єкта нерухомого майна необхідно сплатити податок

Про це повідомили в інформаційно-комунікаційному управлінні ГУ Міндоходів у Харківській області.

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна відображено у статті 172 Податкового кодексу України.

Так, дохід отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, розмір якої не перевищує норм безоплатної передачі землі, установлений ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення,  та за умови перебування такого майна у власності платника податку  понад три роки не оподатковується (пункт 172.1 статті 172 Податкового кодексу України).

Звертаємо увагу, що умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується тільки на майно, отримане таким платником у спадщину.

У разі  недотримання вищезазначених умов, дохід фізичної особи - резидента України від продажу нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

В той же час дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, оподатковується за ставкою 15% або 17%.

Для оподаткування дохід визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.

Податок на доходи фізичних осіб із зазначених операцій, які підлягають оподаткуванню, слід сплатити до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу. Якщо договір купівлі-продажу нотаріально не посвідчувався або податок не сплачувався, то така фізична особа-продавець зобов’язана задекларувати доходи від такого продажу в річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яку слід подати до територіального органу Міндоходів до 1 травня наступного року. Тобто, якщо операція з продажу (обміну) нерухомості відбулася у 2013 році, то річну декларацію слід подати до 1 травня 2014 року.

Також нагадуємо, що якщо стороною договору купівлі-продажу, міни об'єкта нерухомого майна є юридична особа чи фізична особа – підприємець, така особа є податковим агентом, яка відповідає за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб від такої операції.

Зміни місце проживання - куди сплачувати податки?

До взяття на облік у податковій інспекції за новим місцем проживання підприємець незалежно від системи оподаткування , на якій він працює , сплачує податки, збори, здає  за ними звітність, а також виконує інші обов’язки платника податків у податковій за попереднім місцем проживання.

Подайте декларацію про доходи, якщо здаєте житло в оренду

«Якщо Ви здаєте квартиру в оренду, то відповідно до пп.170.1.5 п.170.1 Податкового кодексу України доходи, отримані від оренди власного нерухомого майна оподатковуються на загальних підставах за ставкою 15(17)%», - підкреслює в.о.начальника Куп`янської ОДПІ Інна Богатирьова.

Якщо Ваш орендар є фізичною особою, то відповідальність за сплату податку покладатиметься саме на Вас. Податок з отриманого доходу необхідно сплачувати поквартально, протягом 40 календарних днів по закінченню звітного кварталу. А за результатами року Вам необхідно обов’язково подати декларацію про майновий стан і доходи та задекларувати отримані доходи і суму сплаченого податку протягом звітного року.

Відповідна декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним до органів Міндоходів за місцем реєстрації.

Мешканці Куп`янщини отримують безкоштовні електронні ключі

«З початку цього року кожен користувач отримує два окремих сертифікати: один використовується для формування підпису (шифрування інформації), а інший – відповідний цьому таємному ключу відкритий ключ, який міститься в Сертифікаті відкритого ключа, що призначений для розшифрування електронного цифрового підпису і одержання інформації, яка буде міститися у звіті», - нагадує заступник начальника Куп`янської ОДПІ Ігор Лукшин.

Крім цього, з 1 листопада 2013 року посилені сертифікати ключів формують строком дії до двох років.

Користувачами посилених сертифікатів ключів електронного цифрового підпису у Тернополі можна стати, звернувшись у відділ реєстрації користувачів за адресою: м. Куп`янськ, вул. Харківська, 99,  кабінет 3.

Звітність з єдиного внеску подається до органів доходів і зборів

Подання звітності з єдиного внеску та його сплата як і раніше здійснюється до органів доходів і зборів.

Останнім днем подання звітних документів за лютий та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є 20 березня 2014 року.

Нагадуємо, що звітувати роботодавці, які використовують працю найманих осіб, повинні щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця, за основним місцем своєї реєстрації.

Нараховані суми єдиного внеску страхувальники сплачують не пізніше 20 числа наступного місяця. Водночас для гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, останнім днем сплати є 28 число кожного місяця. 

Кого єдинники не враховують при підрахунку працюючих

Підраховуючи  кількість найманих працівників , що дає право перебувати на єдиному податку, фізособи – єдинники другої й третьої груп враховують лише громадян, які працюють у них за трудовими договорами. При цьому працівників , які перебувають у декреті або відпустці по догляду за дитиною, у розрахунок не беруть.

Визначення граничного терміну сплати податків і зборів

Термін сплати податків і зборів не переноситься у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій. Якщо останній день сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то Податковим кодексом (далі – ПКУ) не передбачено перенесення термінів сплати. 

Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації (без урахування перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними чи святковими днями).

Нагадуємо, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.  Тобто, граничні строки подання податкової декларації збільшуються.

Відповідна норма визначена п.57.1 ст. 57 та п.49.20 ст.49 Податкового кодексу України. Також, з цим та іншими питаннями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі Міндоходів – «ЗІР» (веб - портал Міндоходів, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).

Затверджено нову форму Податкового розрахунку (форма 1ДФ)

Нова форма Податкового розрахунку (ф.1ДФ) відрізняється від попередньої відсутністю реквізиту «Сума податкового боргу станом на 01.01.2011 (грн., коп.)».

Щодо Порядку подання Податкового розрахунку (ф.1ДФ), то зміни стосуються  способів його подання. А саме, Податковий розрахунок, подається податковими агентами в один із таких способів:

засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису відповідальної особи податкового агента у порядку, визначеному законодавством;

на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;

на паперовому носії, якщо кількість рядків у податковому розрахунку не більше п’яти.

В один із таких способів у вигляді окремої порції подається Податковий розрахунок (ф.1ДФ) за відокремлений підрозділ юридичної особи, який не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету.

Нагадаємо, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року №49 (зареєстрований Міністерством юстиції України 5 лютого 2014 року за №228/25005).

Наказ №49 набирає чинності з 1 квітня 2014 року.

Водночас, з введенням в дію Наказу №49 втрачає чинність наказ ДПА України від 24 грудня 2010 року №1020.   

Подання документів в електронній формі для проведення електронної перевірки

Платник може подати до органів Міндоходів в електронній формі документи, пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, для проведення електронної перевірки. Такі документи створюються в електронній формі та зберігаються на електронних носіях інформації. Для цього потрібно дотримуватись умови щодо використання електронного цифрового підпису підзвітних осіб.

Документи для проведення електронної перевірки можуть бути надіслані до органу Міндоходів, в якому платник податків перебуває на податковому обліку, за 10 календарних днів до очікуваного початку проведення електронної перевірки.

Нагадаємо, що з 1 січня 2014 року Податковим кодексом України запроваджено механізм проведення електронних перевірок платників податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Згідно абз. 6 пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПКУ, електронна перевірка відноситься до категорії документальних позапланових невиїзних перевірок. Її ініціює сам платник, подаючи відповідну заяву в відповідний територіальний орган Міндоходів, в якому він перебуває на податковому обліку.

Формати документів, які пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів та подаються платником в електронній формі для проведення електронної перевірки і Порядок їх подання визначені у наказі Міндоходів від 31.12.2013 №898, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.02.2014 за №305/25082.

З початку року платниками Куп`янської ОДПІ сплачено більш ніж 44 млн. грн. єдиного внеску

Про це, під час зустрічі з представниками ЗМІ повідомила в. о. начальника Куп`янської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Наталія Калашнікова.

Загалом, платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом січня - лютого 2014 року перерахували 44,7 млн. гривень.

Посадовець зауважила, що кожного місяця серед платників єдиного внеску зростає популярність електронного звітування. Так, за її словами, лише у лютому платники подали 2880 звітів про нараховані суми внеску, із них 2195 - через Інтернет.

«Дистанційне звітування сьогодні досить популярне серед платників податків, адже економить час та кошти. Для електронного звітування платникам потрібно лише отримати безоплатний електронний ключ та завантажити відповідне програмне забезпечення», – підкреслила Наталія Калашнікова.

Платники податків Куп`янської ОДПІ поповнили місцеві бюджети на 28,3 млн.грн.

Протягом січня-лютого 2014 року платники податків Куп`янської ОДПІ сплатили до місцевих бюджетів більш ніж 28 млн. грн. Це на 1,5 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.

Місцеві бюджет Куп`янська та Куп`янського району з початку року поповнився на 19,2 млн. грн., Шевченківського району на 6 млн.грн. та Дворічанського району на 3 млн.грн.

Левову частку у надходженнях до місцевої скарбниці займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 19,3 млн. грн., або 68 % від загальних надходжень.

Бізнесмени Куп`янської ОДПІ сплатили до місцевого бюджету понад 2 млн. грн. єдиного податку

Протягом січня-лютого 2014 року платники Куп`янської ОДПІ сплатили 2,2 млн. грн. єдиного податку. Це на 204,3 тис. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.

Від фізичних осіб - підприємців місцевий бюджет отримав 1,8 млн. гривень, юридичні ж особи сплатили 365,1 тис. гривень єдиного податку.

Дякуємо бізнесменам за сумлінне ставлення до сплати податків і зборів, що є гарантом для своєчасних соціальних виплат та пенсій.

Новий сервіс Міндоходів допоможе уникнути помилок в електронній звітності

Міністерством доходів і зборів України впроваджено нову послугу для платників податків, яка дозволить уникнути помилок при формуванні податкової звітності.

Специфіка роботи сервісу полягає у своєчасному виявленні наявних помилок у наданій звітності та можливості їх виправлення без застосування фінансових санкцій.

Так, надіслана платником декларація з податку на додану вартість одразу ж проходить арифметичний контроль та співставлення даних з наявною інформацією у базах Міндоходів. У разі виявлення під час звірки ризиків, вони одразу ж формуються в електронне повідомлення та надсилаються платнику для самостійного коригування податкової звітності.

За словами фахівців Міндоходів, такий обмін інформацією сприяє зниженню податкового тиску на платника податків та поліпшенню партнерських відносин з легальним бізнесом.  

Удосконалено порядок видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок

Відтепер така довідка (форма № 3 ДФ) надається на підставі відомостей з Державного земельного кадастру (за наявності) сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку (раніш її можна було отримати також за містом розташування земельної ділянки) протягом п’яти робочих днів (раніш – у 10-ти денний строк з дня звернення).

Крім того, у новій формі довідці передбачено окреме відображення гектарів земельних часток (паїв), виділених в натурі (на місцевості) та з них земельних часток (паїв), виділених в натурі (на місцевості), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються).

Слід зазначити, що Порядком видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок та її форми, затвердженим наказом Міндоходів від 17.01. 14 № 32   визначено, що при продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту, саме, копію довідки про наявність у нього земельних ділянок.

«Довідка видається строком на п'ять років. При цьому оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом позовної давності з дати закінчення дії такої довідки», - зазначачає в.о. начальника Куп`янської ОДПІ Наталія Калашнікова.

Підсумки роботи відділу податкового аудиту

Протягом січня – лютого 2014 року відділом податкового аудиту було проведено 8 документальних перевірок, за результатами яких донараховано 961 тис.грн.

За результатами камеральних перевірок донараховано 3,1 тис.грн.

Про податок на нерухомість громадянам

З 1 січня цього року вступив у дію новий порядок оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Згідно з цим порядком житлова нерухомість, що перебуває у власності громадян, оподатковуватиметься відповідно до ставок податку, встановлених сільською, селищною або міською радою.

Податок на нерухомість буде нараховуватись на ту житлову площу, яка перевищує наступні показники. Для квартир, незалежно від їх кількості, – на площу більше 120 квадратних метрів, для житлових будинків, незалежно від їх кількості, – на площу більше 250 квадратних метрів та для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, – на площу більше 370 квадратних метрів.

Водночас нагадаємо, що пільги зі сплати податку на нерухоме майно не надаються на об’єкти оподаткування, які використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

«Податкове повідомлення-рішення про сплату податку буде надіслано платнику органами доходів і зборів до 1 липня поточного року. Сплатити податок слід протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення», - зазначає заступник начальника Куп`янської ОДПІ Інна Богатирьова.

Процедуру реєстрації платників ПДВ спрощено

З 25 лютого 2014 року діє нове Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом Міністерства доходів і зборів України від16.01.2014 р. №26 (далі - Положення).

У новому Положенні збережені основні процедури та строки реєстрації, перереєстрації та анулювання реєстрації платників ПДВ, що діяли до 1 січня 2014 року.

Звертаємо увагу на те, що наказом:

- скасовано обов’язок суб’єкта господарювання надавати до контролюючого органу разом із заявою про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування (ф. № 1-РС) витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

- спрощено процедуру скасування рішення контролюючого органу про анулювання реєстрації платника ПДВ, а саме, контролюючий орган вноситиме до реєстру платників ПДВ відповідний запис про реєстрацію платника ПДВ без подання останнім реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація»;

- затверджено форми нових документів (запитів на отримання інформації з реєстру платників ПДВ, витягу та довідки з цього реєстру, журналу анулювання реєстрації платників податку на додану вартість).

Розпочав роботу електронний сервіс “Реєстр страхувальників”

На веб-порталі Міндоходів запрацював новий сервіс „Реєстр страхувальників”. Відтепер платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.

Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.

Інформація з реєстру страхувальників оновлюватиметься щодекадно до 1, 11, 21 числа кожного місяця.

Скористатись сервісом можна на офіційному веб-порталі Міндоходів за посиланням http://minrd.gov.ua/esv.

Затверджено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій

Міністерство доходів і зборів України 3 березня 2014 року наказом №169 затвердило Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (далі – наказ №169).

Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій містить, зокрема, перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена.

Водночас, цим наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Міндоходів від 20.01.2014 №43.

Більш детально ознайомитись з наказом №169 можна на офіційному веб-порталі Міндоходів.

Доходи від підприємницької та незалежної професійної діяльності відображаються в одній податковій декларації

За результатами звітного року фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність та одночасно здійснює підприємницьку діяльність, подає одну Податкову декларацію про майновий стан і доходи. Декларація подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. При заповненні такої декларації разом із доходами від незалежної професійної та підприємницької діяльностей відображаються інші доходи з джерел походження з України та іноземні доходи.

«Фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність та одночасно здійснює підприємницьку діяльність, застосовуючи загальну систему оподаткування, повинна вести книгу обліку доходів та витрат», - повідомляє заступник начальника Куп`янської ОДПІ Інна Богатирьова.

В Книзі відображаються отримані доходи та понесені протягом року витрати від здійснення обох видів діяльності. Форма Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення затверджені наказом Міндоходів України від 16.09.13 № 481.

Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичними особами-підприємцями від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, визначений ст. 177 та 178 Податкового кодексу України.

Обговорення концепції декларування доходів громадян

Міндоходів виносить на публічне обговорення Концепцію реформи декларування доходів громадян
http://minrd.gov.ua/baneryi/kontseptsiya-reformi-deklaruvannya

Постачальник відмовив у виписці податкової накладної

Законом України від 24.10.2013 №657 VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень" внесені доповнення в пункт 201.10 Податкового кодексу України. Згідно з яким визначено термін, протягом якого за платником податку зберігається право подати заяву зі скаргою на постачальника, який відмовився виписати податкову накладну або порушив порядок її заповнення чи порядок реєстрації в Єдиному реєстрі.

«Таке право зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі, а додаток 8 до декларації з ПДВ разом із декларацією не був поданий», - повідомляє заступник начальника Куп`янської ОДПІ Ігор Лукшин.

До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, чи копії первинних документів, складених відповідно до Закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Надходження заяви зі скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з'ясування достовірності і повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.

Плануєте припинити діяльність – не забудьте подати звіт з ЄСВ

«У випадку припинення діяльності без правонаступника або зняття з обліку в органах доходів і зборів страхувальник зобов’язаний подати звіт за останній звітний період до дати зняття з обліку та звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались», -  нагадує в.о. начальника Куп`янської ОДПІ Наталія Калашнікова.

Процедуру зняття з обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування в органах доходів і зборів передбачено Порядком обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положенням про реєстр страхувальників, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. № 458, яким, зокрема, визначено, що датою зняття з обліку платника єдиного внеску є дата внесення запису до реєстру страхувальників.

Якщо при припиненні страхувальника є правонаступник, звіт до органу доходів і зборів подається правонаступником, якщо правонаступництво підтверджено установчими документами. Така умова передбачена п. 2.12 Порядку формування та подання страхувальником звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Декларуйте доходи через Інтернет

Декларація про майновий стан і доходи для платників податку на доходи фізичних осіб подається до 1 травня року, що настає за звітним.

«Платник податків має право подати декларацію особисто або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством», - зазначає в.о. начальника Куп`янської ОДПІ Наталія Калашнікова.

Щоб подати декларацію засобами електронного зв’язку, в першу чергу необхідно отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається регіональними представництвами Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДПС України. Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, а також детальну інформацію щодо режиму роботи та розміщення пункт

Web-адреса: kuprayrada.gov.ua/news/id/6079 | Переглядів: 83Дата публікації: 10:35 24.03.2014