Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняКуп’янська ОДПІ інформує
Куп’янська ОДПІ інформує

Поділитися новиною:

Куп’янська ОДПІ інформує

Олександр Клименко підбив підсумки першого року роботи Міністерства доходів і зборів України

Відбулась Всеукраїнська відео-прес-конференція на честь святкування першої річниці «нового» відомства. У заході брали участь понад 380 засобів масової інформації з усіх регіонів України. Міністр доходів і зборів Олександр Клименко відповів на всі запитання від представників ЗМІ.

«Я вважаю, що найбільш об’єктивною оцінкою роботи Міністерства є думка наших клієнтів – громадян і бізнесу. І я безперечно пишаюся тим фактом, що майже 60% платників позитивно оцінюють об'єднання двох служб у Міністерство. Більше того, частка позитивних оцінок від суб'єктів ЗЕД, що користуються митними послугами, зросла з 44% до 60%. Вважаю, що такі результати говорять про те, що реформа себе виправдала», - підкреслив Міністр, коментуючи результати презентованого компанією Research & Branding Group дослідження думок бізнесу щодо діяльності Міністерства.

Під час зустрічі Олександр Клименко окреслив ті інновації, які були втілені у життя в перший рік роботи Міністерства, у відповідності до очікувань громадян, бізнесу і держави.

Зокрема, це підвищення якості податкового і митного сервісу, спрощення податкової звітності, масштабна електронізація послуг, автоматизація процедур, і, як результат, зменшення часу на виконання бізнесом податкових зобов’язань і проходження митного оформлення. За словами Міністра, платники податків у цьому році витрачали на виконання своїх податкових зобов’язань на 100 годин менше, ніж минулого року. Час огляду вантажів на митниці в середньому скоротився до 1,5 години.

За словами Олександра Клименко, не менші вигоди від створення Міністерства отримала і держава. Завдяки підвищенню ефективності боротьби з неофіційною економічною діяльністю, об’єднанню податкового і митного аудиту, посиленню аналітичної функції у роботі оперативних і слідчих підрозділів протягом 2013 року органами доходів і зборів забезпечено адекватність темпів зростання платежів макроекономічним показникам.

При цьому одним з найважливіших підсумків роботи Міністерства, за оцінкою Олександра Клименка, стало налагодження системного діалогу з громадянами та бізнесом, що дозволяє Міністерству виявляти актуальні питання, які хвилюють платників, і адекватно на них реагувати.

«Наприклад, нещодавно на зустрічі з підприємцями було підняте питання щодо подовження мораторію на перевірки малого та середнього бізнесу. Ми побачили, що це необхідно бізнесу, і прийняли рішення подовжити його і на наступний рік. Дотримання мораторію на регіональному рівні буде під моїм особистим контролем», - запевнив Міністр.

Від Харківського регіону з Міністром спілкувалися більше 20 представників медіа-простору.

В свою чергу, під час діалогу  з місцевими "акулами пера",  начальник ГУ Міндоходів у Харківській області Андрій Роздайбіда відзначив важливість створення Міністерства та розповів про реалізацію основних напрямків діяльності та впровадження нововведень в області.

Так він зазначив, що в цьому році Міністерство  розпочало адміністрування єдиного соціального внеску. Було проведено усю необхідну організаційну та технічну підготовку для того, щоб цей процес пройшов максимально комфортно для платників.  Як результат, більше 123 тисяч звітів були подані вчасно. Кількість звітів з ЄСВ в електронній формі збільшилася з 54,2% до 80%. За словами керівника відомства, відбулось збільшення надходжень єдиного внеску: у жовтні – на 2,3%, у листопаді – на 1,7% у порівнянні з минулим роком. Усі кошти були оперативно розподілені між соціальними фондами.

Посадовець привітав представників ЗМІ з приводу річниці відомства та побажав наснаги та творчих успіхів у Новому Році.

Web-адреса: kuprayrada.gov.ua/news/id/5759 | Переглядів: 80Дата публікації: 09:40 25.12.2013