Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняКуп’янська ОДПІ інформує
Куп’янська ОДПІ інформує

Поділитися новиною:

Куп’янська ОДПІ інформує

Куп’янська ОДПІ інформує

Ми робимо акцент на електронні сервіси та мінімізацію людського фактора

Про це повідомила під час прес-конференції заступник начальника Куп`янської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області Інна Богатирьова.

На сьогоднішній день пріоритетом роботи Міндоходів є застосування передових ІТ-технологій, електронізація та боротьба з ухиленням від оподаткування.

Наразі близько 80% податкових декларацій подається до Куп`янської ОДПІ в електронному вигляді. Таким чином, повністю обмежується спілкування між інспектором та представником бізнесу.

«В електронному вигляді декларація подається, в електронному вигляді приймається, платежі задекларовані, платник задоволений», - підкреслила Інна Вікторівна.

Посадовець нагадала, що електронний документообіг є можливим тільки за наявності електронного цифрового підпису. Нині, сервіс безкоштовного електронного ключа окрім тих, хто подає податкову звітність, доступний також і клієнтам митниці. Щодо клієнтів Куп`янської ОДПІ, то вони можуть отримати електронні ключі у приміщенні ОДПІ за адресою: м.Куп`янськ, вул.. Харківська, 99.

         В ході прес – конференції Інна Богатирьова зазначила – з початку року місцеві бюджети Куп`янської ОДПІ отримали понад 151 млн.грн., 80 % цих надходжень складає податок на доходи фізичних осіб. Але зарплата «у конверті», нажаль, все ще залишається досить поширеним явищем в українському суспільстві.

Кожен підприємець вирішує на свій розсуд, або чесно сплачувати податки та нараховувати повну заробітну плату, або приховувати статки від держави та працівників, знаючи, що за порушення закону відповідати все одно доведеться.

«Платника необхідно усвідомити, що саме завдяки відрахуванням з неповної заробітної плати до бюджету не утримується та не перераховується в повній мірі податок на доходи фізичних осіб»- , зауважила Інна Богатирьова.

Наприкінці посадовець підкреслила, що відповідно до Стратегії розвитку Міністерства доходів і зборів, у найближчі п’ять років робота Міндоходів буде спрямована на вдосконалення податкових і митних сервісів, розвиток партнерських стосунків з громадянами та бізнесом, активізацію міжнародної торгівлі за рахунок оптимізації митного регулювання, боротьбу з корупцією та «тіньовим» сектором економіки, запровадження сучасної IT-функції в роботу органів доходів і зборів.

Насвай не пройшов через кордон

Протягом однієї доби фахівці Харківської митниці Міндоходів разом з прикордонниками зупинили двох наркоділків.

Перший випадок стався на митному посту «Куп’янськ».

У десятому вагоні поїзду «Ташкент-Харків» 24-річний громадянин Республіки Узбекистан намагався ввезти в Україну насвай. Це вид некурильного тютюнового виробу, традиційний для Центральної Азії. Він має темно-зелений колір та містить рослинні компоненти.

Приховати «дурман», від митного контролю, хлопець намагався на верхніх полицях для багажу у поліетиленових пляшках, які загорнув у матрац. Загальна кількість некурильного тютюну склала п’ятдесят кілограмів.

Ще один випадок спроби перевезення через кордон речовини рослинного походження, але вже вивозу, попередили працівники митного посту «Козача Лопань» разом з прикордонниками.

Під час огляду одного з вагонів поїзду «Маріуполь-Москва», службовий собака прикордонного загону відреагував на верхню полицю для багажу. Під сумками знаходився білий матовий пакет з речовиною рослинного походження сіро-зеленого кольору. Його загальна вага склала 50 грамів.

Після виявлення пакета службовий собака спрацював на кишеню сумки та швидко визначив її господаря. Ним виявився громадянин Росії.

Наразі всі знахідки з обох випадків вилучені, а на чоловіків чекає кримінальна відповідальність.

Щодо оподаткування доходу від продажу нерухомого майна

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається (п.172.1 ст.172 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).

Згідно з п.172.2 ст.172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п.172.1 ст.172 ПКУ, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п.172.1 ст.172, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п.167.2 ст. 167 ПКУ (5 відсотків).

Під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості, крім їх успадкування та дарування.

20 листопада 2013 року – останній день подання декларації акцизного податку

Платники податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, та імпортери алкогольних напоїв та тютюнових виробів подають декларацію акцизного податку щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду до органу Міндоходів (п. 223.2 ст. 223 Податкового кодексу України). Тобто, декларація акцизного податку за жовтень 2013 року подається до 20 листопада  включно.

Така декларація подається до органу Міндоходів за місцем реєстрації незалежно від того, чи провадив платник господарську діяльність у цьому періоді. Платником заповнюються відповідний розділ і додатки до нього Декларації акцизного податку, які відповідають виду господарської діяльності платника та виду підакцизних товарів (продукції).

Форму декларації акцизного податку і Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку затверджено наказом ДПА України від 24.12.2010 №1030.

Web-адреса: kuprayrada.gov.ua/news/id/5326 | Переглядів: 81Дата публікації: 08:28 21.11.2013