Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
ПосиланняУ Кислівці відкрито унікальний музей
У Кислівці відкрито унікальний музей

Поділитися новиною:

У Кислівці відкрито унікальний музей

Сьогодні у селі Кислівка довгоочікуване свято для всієї територіальної громади – після реконструкції відкрито Музей історії с. Кислівка. Привітати з цією подією місцевих жителів приїхали перший заступник голови Харківської обласної ради Олена Олешко, голова Куп’янської райдержадміністрації Геннадій Ківшар, Генеральний консул російської Федерації у Харкові Сергій Семенов, депутати обласної ради Олег Войтюк, Віктор Красовський та народний депутат України, Герой України Віктор Остапчук, за ініціативи якого відбулась повна реконструкція будівлі музею та благоустрій прилеглої території.

Збирати експонати для музею у 1982 році почала Герой Радянського Союзу Марія Шкарлетова, яка у роки війни була санінструктором 8-ї гвардійської армії. Експозицію розмістили у приміщенні колишньої школи, де навесні 1943 року діяв штаб генерал-лейтенанта Василя Чуйкова, під командуванням якого було визволено Куп’янськ та проведено чимало успішних бойових операцій. 

Будівля, в якій діяв Музей бойової та трудової слави, зведена на початку ХХ століття. З того часу тут не було капітального ремонту. За сприяння народного депутата України Віктора Остапчука у квітні поточного року розпочались роботи з реконструкції, які завершились у серпні. Крім капітального ремонту, проведено благоустрій території, впорядковано газони, а також встановлено унікальний ліхтар на сонячних батареях, який освітлює будівлю музею та прилеглий сквер. 

Після урочистої церемонії перерізання стрічки гості ознайомились з унікальною експозицією Музею історії села.

Також сьогодні у Кислівці Олена Олешко, Віктор Остапчук, Геннадій Ківшар, депутати облради оглянули спортивну залу сільської школи, в якій у цьому році за кошти обласного бюджету відремонтовано покрівлю та підлогу. Тепер потрібно пофарбувати стіни та стелю. Як зауважив народний депутат України Віктор Остапчук, вже підготовлено кошторис на проведення цих робіт і вони розпочнуться найближчим часом.

Василь Чуйков - з 1942 по 1946 рік командувач 62-ї армії (8-ї гвардійської армії), яка особливо відзначилась у Сталінградській битві. Після перемоги у Сталінградській битві на початку березня 1943 року його армію було перекинуто в район Куп'янська. Штаб генерал-лейтенанта Чуйкова розташувався в селі Кислівка. Командувачу армією двічі присвоєно звання Героя Радянського Союзу - за видатні успіхи при визволенні Правобережної України та у Вісло-Одерській операції.

Web-адреса: kuprayrada.gov.ua/news/id/4393 | Переглядів: 102Дата публікації: 16:45 27.08.2013